Reklam
+1 oy
1.6k gösterim
Genel kategorisinde tarafından
Cep telefonlarında winrar ve winzip ile sıkıştırılmış dosyaları nasıl açabiliriz?
Reklam

1 cevap

0 oy
(31.4k puan) tarafından
tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap

Android, iPhone veya iPad’de standart olarak bir sıkıştırma ya da zip’li (sıkıştırılmış) dosyaları açma uygulaması veya özelliği şu an için yok. (gelecekte büyük olasılıkla bu cihazlara da bu özellik eklenecektir.)

Akıllı telefonlar için winrar, winzip vb. programlarla sıkıştırılmış Dosyaları açabilmeniz için telefonunuza bu türden dosyaları açabilen bir program yüklemelisiniz.

Android akıllı telefon ve tablet kullanıcıları için;
- RAR for Android
- Easy Unrar
- ALZip – File Manager & Unzip ...

Yukarıda verilen örnekler gibi Android Mobil telefonlarınızda kullanabileceğiniz Google Play Uygulamalarında ücretli-ücretsiz  pek çok sıkıştırılmış dosyaları açabilen programlar var.

iPhone (iOS) akıllı telefonlar için;

- iZip - Zip Unzip Unrar Tool (pro sürümü 15-20 TL) veya
- Winzip uygulaması (ücretli, 20 TL)  işinizi görecektir.

iPhone (iOS) Mobil telefonlar için de App Store üzerinden indirebileceğiniz sıkıştırılmış dosyaları açabilen ücretli-ücretsiz pek çok program/uygulama var.

Dikkat!

iPhone (iOS)' da herhangi bir uygulamayı yükleseniz de doğrudan iPhone’un hafızası üzerinden bir ZiP, RAR vb. bir program ile sıkıştırılmış bir belgeyi açabilmeniz mümkün değil.

Uygulamayı telefona indirdikten sonra uygulamayı açtığınızda karşınıza çıkan bulut yedekleme servislerinden (Google Drive, Dropbox, iCloud, OneDrive) birisi seçerek o serviste bir defaya mahsus hesap oluşturmanız yeterli.

Reklam
...