HOŞ GELDİNİZ!

Soru - Cevap Platformu'nda SORU sorabilir; sorulara CEVAP verebilirsiniz. Sorulara "Cevap" verebilmek ve tüm özellikleriyle faydalanabilmek için ÜYE olmalısınız!

Soru-Cevap Platformu'na ÜYE OL!

Reklam
0 oy
6 gösterim
Edebiyat kategorisinde tarafından
Kıymetli arkadaşlar; yıllar önce ilkokul kitabımda okuduğum bir öyküyü tekrar bulup okumayı çok istiyorum. Ancak internette uzun aramalarla bulamadım. Hafızamda kalan kırık parçaları buraya aktarırsam, belki Türk öykücülüğüne ilgili biri hikayemin yazarını ve adını bulabilir;

Köyde iki düşman aile arasında bir menfaatten ötürü inatlaşma var. Aileler arasında müsabaka yapılmasına karar veriliyor. İstanbuldaki bir köprünün uzunluğunu en iyi bilen kazanacak deniyor. Tahminler alındıktan sonra ölçüm için Köyden İstanbula heyet gidiyor. Sonunda yenilen taraf; onlar önceden gidip ölçmüştür diyor. Sonra iki taraf birer adamını meydanda sandalyeye oturtuyor ve kimin adamı en sabahtan akşema değin en çok konuşursa o taraf kazanacak deniyor. Galip tarafınki hiç konuşmazken mağlup tarafın adamı konuşmaktan çatlıyor. Bu sefer diğer tarafın adamı tek başına konuşarak rahat kazanıyor. Mağlup taraf yine itiraz ediyor ve onlar adamlarına afyon yutturdu o yüzden baştan konuşmadı diyor.

Biraz garip oldu ancak bu öyküyü ders olarak kullanabilirim şimdiden teşekkür ederim.
Reklam

Cevabınız

Görüntülenecek adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
İstenmeyen Reklam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.
...