Turkedebiyati.org Yardım

SIKÇA SORULAN SORULAR

Soru-1 Sitenizden yararlanmak, belge indirmek istiyorum, nasıl üye olabilirim?

Sitemizden dosya indirmek için üye olmak gerekmiyor. Üyelik yok, ücret yok.

Sitede sadece forum bölümünde üyelik sistemi vardır. Misafir ziyaretçiler siteden faydalanabiliyor olsalar da forum bölümünde tüm içeriğe erişim için üye olmaları gerekmektedir (ücretsiz). Üyelerin, sitenin kullanıcı etkileşimli bölümlerinde (forum) kendilerini ifade etme ve paylaşım yapma hakları bulunmaktadır.

Soru-2 Belge göndermek istiyorum; nasıl gönderebilirim?

Paylaşım için "İletişim" sayfamızı kullanabilirsiniz ya da dosyayı/belgeyi doğrudan "iletisim@turkedebiyati.org" e-posta adresimize gönderebilirsiniz.

Soru-3 "Sitenizden indirdiğim hiçbir dosyayı açamıyorum; çünkü dosya türü tanımlanamıyor." veya "İndirme işlemini yapıyorum, içeriği açamıyorum.

Sitemiz içerisinde yer alan belgelerin büyük çoğunluğu "Winzip" ve "Winrar" gibi proramlarla sıkıştırılmış durumdadır. Bu dosyaları açabilmeniz için bu programlardan en az birinin bilgisayarınızda kurulu olması gerekir. İndirmek için program isimlerinin üzerine tıklayınız.

Ayrıca PDF uzantılı dosyaları görüntüleyebilmeniz için bilgisayarınızda Adobe Reader programının kurulu olması gerekir. Bağlantıya tıkladığınızda açılan sayfada işletim siteminizi, işletim sistemi versiyonunu ve dili seçerek bilgisayarınıza indirip kurunuz.

Açıklama: Aşağıdaki dosyaları hangi programlar açar?

PDF (Portable Document Format) : Bu tür bir belgenin içeriğini bilgisayarınızda görüntüleyebilmek için, bilgisayarınızda PDF Görüntüleyici olmalıdır.

WORD (Microsoft Word Document) : Bu tür bir belgenin içeriğini bilgisayarınızda görüntüleyebilmek için, Microsoft Office kurulu olmalıdır.

ZIP : Belgelerin sıkıştırılarak paketlenmiş halidir. Bu tür dosyaları WinZip, WinRar gibi programlarla açabilirsiniz.

Soru-4 Cep telefonlarında, winrar ve winziple sıkıştırılmış dosyaları nasıl açabiliriz?

Ayrıca bakınız-> Cep (iOS, Android) telefonlarında, sıkıştırılmış dosyaları nasıl açabiliriz?

Soru-5 Site içeriğinizi kendi web sitemde kullanabilir miyim?

Web sitenizde, resimler de dahil olmak üzere hiçbir dosya/belge izinsiz kullanılamaz, yayınlanamaz!

Soru-6 Sitenize reklam vermek istiyorum. Ne yapabilirim?

Lütfen site yöneticileriyle iletişime geçiniz.

Soru-7 Öneri, görüş ve eleştirilerimi size nasıl ulaştırabilirim?

Öneri, görüş ve eleştirileriniz bizim için çok önemli. Görüşlerinizi, önerilerinizi, eleştirilerinizi "İletişim" formu yoluyla bize ulaştırabilirsiniz.

Site içerik ve kullanımı ile ilgili diğer bilgiler için lütfen turkedebiyati.org'un "Gizlilik Politikası"nı inceleyiniz.