Lise Mezuniyet Tören Programı
Toplam 1 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 1 arasi kadar sonuc gösteriliyor

2017-2018 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI
    .............................. ........... ANADOLU LİSESİ
    MEZUNİYET TÖRENİ PROGRAMIDIR.

Sayın Kaymakamım, Sayın Belediye Başkanım, değerli protokol üyeleri, değerli öğretmenlerim, sevgili öğrenci arkadaşlarım ve saygıdeğer velilerimiz ............ Anadolu Lisesi Mezuniyet törenine hoş geldiniz!

.............................. ........................... Anadolu Lisesi
    Mezuniyet Töreni Programını Arz Ediyorum.

1. Öğrencilerin müzik eşliğinde salona girmesi
    2. Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı
    3. Okul birincisinin konuşması
    4. Günün anlam ve önemiyle ilgili okulumuz ...............Dersi Öğretmeni..................... ....in konuşması
    5. Mezun olan öğrencilerin okulumuz bayrak ve flâmasını 11. sınıf öğrencilerine teslimi
    6. Dereceye giren öğrencilerden okul birincisinin mezuniyet kütüğüne plaket çivisini çakması
    7. Okul birincisi, ikincisi ve üçüncüsü olan öğrencilere ödül plâketlerinin ve mezuniyet belgelerinin verilmesi
    8. Mezun olan öğrencilere mezuniyet belgelerinin verilmesi
    9. Öğrencilerin keplerini atması
    10. Kapanış.

1) Sizleri Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizin manevi huzurunda 1 dakikalık saygı duruşuna ve devamında ............ Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni .............................. ........ yönetiminde İstiklal Marşımızı söylemeye davet ediyorum. Arz ederim.

ARKADAŞLAR MERHABA
    Ben öğretmenim,
    Bir mumun ucunda alevim.
    Adım yok,
    Memleketim yok benim.
    ----
    Sizden sonra da dolup boşalacak bu sınıflar
    Duvarlara, sıralara sindi şimdiden
    Umudunuz, sevinciniz, düşleriniz
    Mezun olup gidiyorsunuz ya
    Hep kulaklarımda çınlayacak sesiniz

Uzun bir nehirdir anılarımız
    Hep aramızda akacak.

2) Okul birincimiz .............................. ...... veda konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet ediyorum.

Sevgili arkadaşlar bakın, hocaların hocası Prof. Dr. Ali Fuat BAŞGİL biz geçlere şu tavsiyelerde bulunuyor:

-Çalışmak için müsait gün ve saat bekleme. Bil ki, hergün ve her saat çalışmanın en uygun zamanıdır.
    - Çalışmak için müsait yer ve köşe arama. Bil ki, her yer ve köşe çalışmanın en müsait yeridir.
    - Bir günde ve bir zamanda yapman lazım gelen bir işi, ertesi güne bırakma. Zira her günün derdi gibi işi de kendine yeter.
    - Başladığın bir işi yapıp bitirmeden başka bir işe başlama. Yarıda kalan iş, başlanmamış demektir.
    - Bir günün işini bitirdikten sonra, ertesi gün ne iş yapacağına karar ver.
    - Bir işe başlamadan, bir dersi öğrenmeye, bir kitabı okumaya oturmadan evvel düşün ve çalışman için lazım olan şeyleri yanında ve elinin altında bulundur.
    - Çalışmaya oturduğun zaman, tıpkı ateş hattında düşmanı gözetleyen asker gibi uyanık ol ve dikkat kesil.
    - Bir işe başlamadan evvel o işi en kısa zamanda, en kolay, en temiz surette nasıl yapmak, nasıl öğrenip etüd etmek mümkün olduğunu iyice düşünüp hesapla.
    - Çalıştığın bir iş üzerinde herhangi bir güçlüğü yenmeden bir adım bile gerileme. Bil ki yılgınlık maskeli bir tembelliktir. Çalışma sevgisi güçlükleri yenmekten doğar.
    - Bir işte yorulursan dinlenmek için, işini değiştir ve çalışma hızını yavaşlat. Dinlenme bahanesiyle boş oturma. Boş oturanın içi, işlemeyen demir gibi pas tutar.
    - Her gün iyi bir eserden yüksek sesle beş on sayfa oku. Bu sayede konuşma ve söz söyleme yeteneğin gelişir.
    - Kişinin kıymeti, dilinin altında ve kaleminin ucunda gizlidir. Onu söz ve yazı açığa vurur.
    - Bir işe öfkeli ve sinirli iken karar verme, bekle öfken geçsin, zira öfke ile kalkan zararla oturur.
    - Çok konuşma. Yerinde ve özlü konuş. Kıymet ve tesir çok sözde değil, yerinde ve özlü sözdedir.

Okulumuz öğrencilerinden .............................. ."Elveda Öğretmenim" adlı şiirini okumak üzere buraya davet ediyorum.

3) Şimdi de günün anlam ve önemiyle ilgili konuşmasını yapmak üzere okulumuz ...........................Der si Öğretmeni Sayın .............................' i buraya davet ediyorum.

EN İYİSİ
    Dağ tepesinde bir çam olamazsan,
    Vadide küçük bir çalı ol.
    Fakat oradaki en iyi küçük çalı sen olmalısın.

Çalı olamazsan bir ot parçası ol, bir yola neşe ver.
    Bir misk çiçeği olamazsan bir saz ol.
    Fakat gölün içindeki en canlı saz, sen olmalısın.

Hepimiz kaptan olamayız, tayfa olmaya mecburuz.
    Dünyada hepimiz için bir şey var.
    Yapılacak büyük işler, küçük işler var.
    Yapacağınız iş, size en yakın olan iştir.
    Cadde olamazsan patika ol.
    Güneş olamazsan yıldız ol.

Kazanmak yahut kaybetmek ölçü ile değildir.
    Sen her neysen, onun en iyisi olmalısın.

(Douglas MALLOCH)

4) Okulumuzun bayrak ve flâmasını 11. sınıf öğrencilerine teslim etmek üzere mezun öğrencilerimiz adına .............................. ......; bayrak ve flâmayı teslim almak üzere 11. sınıflar adına .............................. ve .............................. ............'u buraya davet ediyorum.

5) Okulumuz üçüncüsü .............................. ......'i sahneye davet ediyorum.
    Okulumuz ikincisi .............................. ....ı sahneye davet ediyorum.

Ve Okulumuz birincisi .............................. i sahneye davet ediyorum.

Şimdi dereceye giren öğrencilerimize ödüllerini ve mezuniyet belgelerini vermek üzere İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın ...................nun teşriflerini arz ediyorum.

6) Okul birincisi .............................. ................i okul başarı kütüğüne plaket çivisini çakmak üzere buraya davet diyorum.

7) Mezun olan öğrencilerimizden .............................. .......................ı mezuniyet belgelerini almak üzere sahneye davet ediyorum.

Mezuniyet belgelerini vermek üzere İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Sayın .............................. .................. sahneye teşriflerini arz ederiz.

.............................. ...............ı mezuniyet belgelerini almak üzere sahneye davet ediyorum.

Mezuniyet belgelerini vermek üzere Okul Müdürümüz Sayın......................... ............. sahneye teşriflerini arz ederiz.

.............................. .....................ı mezuniyet belgelerini almak üzere sahneye davet ediyorum.

Mezuniyet belgelerini vermek üzere Okul Müdür Yardımcımız .............................. ...........sahneye teşriflerini arz ederiz.

.............................. ......................... mezuniyet belgelerini almak üzere sahneye davet ediyorum.

Mezuniyet belgelerini vermek üzere Okul Müdür Yardımcımız Sayın .............................. ......... sahneye teşriflerini arz ederiz.

Not: Tüm mezun öğrencilerin isimleri ve mezuniyet belgesini vereceklerin isimleri yukarıda birkaç örneği verildiği gibi anons edilip sahneye çağrılacaktır.

GELECEĞE MERHABA, HAYDİ KEPLER HAVAYA!!!

2017-2018 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI
    ............................. ANADOLU LİSESİ
    MEZUNİYET TÖRENİ BURADA SONA ERMİŞTİR.
    ARZ EDERİM.
    .