Sponsorlu Bağlantılar
+ Konuya Cevap Yaz
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    Kayıtsız Üye Misafir

Dil bilgisi, Türkçe konularına nasıl hazırlanmalıyım?

Merhabalar hocam. Ben şu anda 10. sınıfta öğrenim görmekteyim. Tercihimi sözel bölümden yana yaptım. Bu zamana kadar nasıl idare ettim bilemesem de Türkçeden sbs dahil pek çok sınavda iyi sonuç aldım. Paragraf tarzında gelen soruları iyi bir şekilde yorumlayıp çözebilsem de dil bilgisi sorularında neredeyse 0\'ım. İlkokulda ki derslerimi fazla dinlemediğim için pişmanım ve Türkçe dersine 0\'dan bir başlangıç yapmak istiyorum.

Bunun için bana önerebileceğiniz kitap veya bir internet sitesi varsa çok memnun olurum.

Şimdiden teşekkür ederim iyi günler.

Cevap: Dil bilgisi, Türkçe konularına nasıl hazırlanmalıyım?

Alıntı Kayıtsız Üye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar hocam. Ben şu anda 10. sınıfta öğrenim görmekteyim. Tercihimi sözel bölümden yana yaptım. Bu zamana kadar nasıl idare ettim bilemesem de Türkçeden sbs dahil pek çok sınavda iyi sonuç aldım. Paragraf tarzında gelen soruları iyi bir şekilde yorumlayıp çözebilsem de dil bilgisi sorularında neredeyse 0\'ım. İlkokulda ki derslerimi fazla dinlemediğim için pişmanım ve Türkçe dersine 0\'dan bir başlangıç yapmak istiyorum.

Bunun için bana önerebileceğiniz kitap veya bir internet sitesi varsa çok memnun olurum.

Şimdiden teşekkür ederim iyi günler.
    YGS ve LYS'de Türkçe veya Dil bilgisi konularının neler olduğu, hangi tip soruların sorulduğu belli. Tüm bunlara Turkedebiyati.org üzerinden ulaşabilirsiniz.

Aslına bakarsanız Turkedebiyati.org içerisindeki Dil bilgisi konularını tüm yönleriyle kavradıktan sonra konularla ilgili bilgilerinizi bolca soru çözerek pekiştirerek başarıya ulaşmanız mümkün.

İnternet üzerinde 15-20 sayfadan soru çözerek amacınıza ulaşmanız mümkün değil. Bu konularla ilgili hemen hemen her yayınevinin soru bankası kitapları vardır. Sınavlara hazırlık konusunda alanında kendini kanıtlamış, uzun yıllar bu sektörde yer alan yayınevlerinin kaynakları işinizi görecektir.

Lütfen konu ile ilgili şu sayfaları inceleyiniz: