2013 Üniversite Tercihleri Nasıl Yapılacak?

2013 YGS, LYS, Sınavsız Geçiş ve Açıköğretim tercihleri 8-18 Temmuz 2013 tarihleri arasında, aynı tercih formu kullanılarak yapılacaktır.

Tercihinizi 2 türlü yapabilirsiniz:

1. Yol: İnternetten Tercih
Nasıl Yapılır?

• 8-18 Temmuz 2013 tarihleri arasında ais.osym.gov.tr‘ye girin.
  • İşlem yapmak istediğiniz aktif tercih kısmından, “2013-ÖSYS Tercihleri” bulun
  • Sol sekmeden tercih formu (Tercih Bildir) kısmını bulun ve tercihlerinizi kodlarıyla birlikte ekleyin.

Tercih kaydınızı gerçekleştirmek için aşağıdaki işlemleri adım adım takip ediniz:

• “Tercih Bildir”*bölümünde görüntülenen formu doldurunuz. Tercih işleminize devam etmek için“Tercih Listem Hazır, Tercih Bildirme İşlemine Devam Etmek İstiyorum” düğmesine basınız.
  • Çıkan ekranda tercih veya tercihlerinizi kontrol ederek“Tercih Listemi Kontrol Ettim, Tercihimi Bildirmek İstiyorum”düğmesine basınız.
  • Tercihlerinizin sistem tarafından başarıyla alındığına dair mesajı aldıktan sonra“Yazdır”düğmesini tıklayarak yazıcıdan çıktısını alınız.

2. Yol: Bireysel Başvuru
Nasıl Yapılır?

8 Temmuz 2013 tarihinde, sitemiz facebook sayfasından duyuracağımız tercih formunu edinin.
Tercih formuna bölüm kodları ve adlarını yazıp, doldurduğunuz formu ÖSYM merkezlerinden birine götürüp başvurunuzu tamamlayın. (Not: Formun nasıl doldurulacağını öğrenmek için tıklayınız.)

Başvuru ücretleri 3 TL’dir.