İkinci bir proje ödevi alabilir miyim?
+ Konuya Cevap Yaz
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    YusufErkan Misafir

İkinci bir proje ödevi alabilir miyim?

Ben Yusuf.
    Normalde çalışkan bir öğrenciyim ama bu sene notlarım biraz kötü ortalamamda 84.30 da kaldı.
    Proje ödevi alırsam düzeltebilirim ama galiba 2. dönem alınıyormuş.

Yönetmelikteki maddeye göre;
    Öğrenciler, bir ders yılında istedikleri ders veya derslerden bireysel ya da grup çalışması şeklinde öğretmen rehberliğinde en az bir proje hazırlar. Öğrencilerin başarılarının belirlenmesinde ders ve etkinliklere katılımı ve performans görevleri de dikkate alınır.

Projeler ve performans görevleri, önceden belirlenen ölçütlere göre hazırlanan değerlendirme ölçeği veya dereceli puanlama anahtarına göre değerlendirilir. Öğrenciler, çalışmalarında yararlandıkları kaynak veya kişileri de belirterek öğretmenin belirleyeceği süre içinde çalışmalarını verirler. Projeler verildikleri dönemde değerlendirilir.

Ben 8.sınıf öğrencisiyim bu zamana kadar hep takdir belgesi aldım yine takdir almak istiyorum.
    Acaba proje ödevi alabilirmiyim? Alırsamda 1.dönemde kaç dersten alabilirim?
    Lütfen bana yardımcı olunuz değerli öğretmenler ve sitedeki bu konuyla ilgili bilgili olan kişiler.
    Şimdiden bütün öğretmenlere ve site üyelerine teşekkür ederim.

Yönetmelik bu linktedir : Mevzuat Bilgi Sistemi

İyi akşamlar.

Cevap: İkinci bir proje ödevi alabilir miyim?

Alıntı YusufErkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben Yusuf.
    Normalde çalışkan bir öğrenciyim ama bu sene notlarım biraz kötü ortalamamda 84.30 da kaldı.
    Proje ödevi alırsam düzeltebilirim ama galiba 2. dönem alınıyormuş.

Yönetmelikteki maddeye göre;
    Öğrenciler, bir ders yılında istedikleri ders veya derslerden bireysel ya da grup çalışması şeklinde öğretmen rehberliğinde en az bir proje hazırlar. Öğrencilerin başarılarının belirlenmesinde ders ve etkinliklere katılımı ve performans görevleri de dikkate alınır.

Projeler ve performans görevleri, önceden belirlenen ölçütlere göre hazırlanan değerlendirme ölçeği veya dereceli puanlama anahtarına göre değerlendirilir. Öğrenciler, çalışmalarında yararlandıkları kaynak veya kişileri de belirterek öğretmenin belirleyeceği süre içinde çalışmalarını verirler. Projeler verildikleri dönemde değerlendirilir.

Ben 8.sınıf öğrencisiyim bu zamana kadar hep takdir belgesi aldım yine takdir almak istiyorum.
    Acaba proje ödevi alabilir miyim? Alırsam da 1.dönemde kaç dersten alabilirim?
    Lütfen bana yardımcı olunuz değerli öğretmenler ve sitedeki bu konuyla ilgili bilgili olan kişiler.

Şimdiden bütün öğretmenlere ve site üyelerine teşekkür ederim.

Yönetmelik bu linktedir : Mevzuat Bilgi Sistemi

İyi akşamlar.
    Alabilirsiniz. Yönetmelik en az bir proje öngörüyor; daha fazlasının verilmesinde bir sakınca yoktur. Proje almak istediğiniz ders öğretmeni ile görüşünüz.

Yukarıda sizin de işaret ettiğiniz gibi yönetmelik " Projeler verildikleri dönemde değerlendirilir." diyor.

Ancak siz proje ödevi almak için geç kalmış durumdasınız. Bu dönem bitmek üzre...