Sponsorlu Bağlantılar
+ Konuya Cevap Yaz
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    Kayıtsız Üye Misafir

Foto Sabah Resimleri- Ayşe Kulin kitabına verilen ismi anlayamadım

Sayın Edebiyatcilar, merhabalar. Türkçeyi az çok bilen Ürdünlüyüm. Türkçemi geliştirmek için türkçe roman ve öykülere meraklıyım. bir süre önce Ayşe Kulin'in foto sabah resimleri öykü kitabını elde edip okudum.

Çok güzeldir, ama (Foto Sabah)'n anlamını anlıyamadım, neden büyük harflarla yazılmıştır öykünün sonunda? sözlükte ve internette aradım, birtürlü bulamadım.

Lütfen bana açıklar mısınız? Çok minnettar olacağım. saygılarımla.

Cevap: Foto Sabah Resimleri- Ayşe Kulin kitabına verilen ismi anlayamadım

Alıntı Kayıtsız Üye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın Edebiyatcilar, merhabalar. Türkçeyi az çok bilen Ürdünlüyüm. Türkçemi geliştirmek için türkçe roman ve öykülere meraklıyım. bir süre önce Ayşe Kulin'in foto sabah resimleri öykü kitabını elde edip okudum.

Çok güzeldir, ama (Foto Sabah)'n anlamını anlıyamadım, neden büyük harflarla yazılmıştır öykünün sonunda? sözlükte ve internette aradım, birtürlü bulamadım.

Lütfen bana açıklar mısınız? Çok minnettar olacağım. saygılarımla.
    Foto kelimesi "fotoğraf" kelimesinin kısaltılmış halidir. Aynı zaman da "resim" kelimesi de Türkçede fotoğraf kelimesi yerine kullanılan bir kelimedir.

Dil ve Anlatım açısından bakıldığında gerçekten de absürt (saçma) ve anlatım bozukluğu içeren bir adlandırma.

"foto, sabah, resim" bu üç kelimeden "sabah resimleri", "sabah fotoğrafları" gibi bir tamlama oluşturmak mümkünken yazar neden kitabına böyle bir isim vermiştir? Böyle saçma bir adlandırmanın mantığını ancak böyle bir ismi kitabına ad olarak seçen yazarın bizzat kendisine sormak lazım.