Sponsorlu Bağlantılar
+ Konuya Cevap Yaz
Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    enesinannesi Misafir

Okul Müdürünün Adaletsizlik Yaptığını Düşünüyorum

6.sınıfa başlayan oğlumun okulunda adaletsiz bir uygulamaya maruz kaldığını düşündüğüm için mutmain olmak adına bu konuyu açıyorum..okulumuzda 6. sınıfa ait 3 şube açılmıştır a b ve c şubesi.okul açılmada önce şubesini öğrenmek istediğimizde bize c şubesinde olduğu söylendi.okula başladığında ise a şubesine alınmış.oğlumda yüzde elli işitme kaybı olduğu ve anasınıfından beri aynı sırada oturduğu okul dışındada ödevini oyununu paylaştığı arkadaşından ayrı kaldığı için c sınıfına alınmasını rica ettim.ancak c sınıfında müdürün oğlu var ve bütün kaliteli branş öğretmenleri(kalite yanlış anlaşılmasın,okulda eski becerikli ve gayretli hepimizin iyi öğretmen dediği öğretmenler)bu sınıfa tahsis edilmiş.a ve b şubelerine ise yeni atanan yada ilçede pekde başarılı görünmeyen öğretmenler verilmiş.matematik öğretmeninin hamile olduğunu ve yıl ortasında muhtemelen izne ayrılacağını da öğrenince itiraz ettik.bunun yerine başka bir yeni atanan a ve b şubesine alındı ve c nin ki yine aynı kaldı.bunun üzerine de bütün 6. sınıflara son dakikada toplantı yapılacağı duyurularak bir kaç kişiyi toplayıp müdürün kibarca aba altından sopa göstermesi gösterisi sunuldu.toplantıda müdürün sözleri beni çok kırdı..öğretmen dağıtımınında öğrenci dağıtımınında salahiyetinde olduğu,beğenmeyenin özel okula gönderebileceği,kimsenin arkadaşım orda kankam burda demeye hakkı olmadığı,öğretmen beğenmeme gibi bir lüksümüzün olmadığı hamileliği fiziksel olarak belli olmayan birinin hamileliğini biliyor olmamızın gülünçlüğünü anlattı.çocuğum başarılı bir çocuk olduğu ve başarısının düşmesi endişesi beni bitiriyor.eğitimci eşi olduğum içinde hemen bir şikayette bulunmak istemiyorum.burda benim yapabileceğim birşey varmı,varsa ne yapmalıyım.bimeri arayıp resmi şikayetimi bildirmelimiyim.bilen arkadaşların yorumunu bekliyorum lütfen..

Cevap: okul müdürünün adaletsizlik yaptığını düşünüyorum

Alıntı enesinannesi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    6.sınıfa başlayan oğlumun okulunda adaletsiz bir uygulamaya maruz kaldığını düşündüğüm için mutmain olmak adına bu konuyu açıyorum..okulumuzda 6. sınıfa ait 3 şube açılmıştır a b ve c şubesi.okul açılmada önce şubesini öğrenmek istediğimizde bize c şubesinde olduğu söylendi.okula başladığında ise a şubesine alınmış.oğlumda yüzde elli işitme kaybı olduğu ve anasınıfından beri aynı sırada oturduğu okul dışındada ödevini oyununu paylaştığı arkadaşından ayrı kaldığı için c sınıfına alınmasını rica ettim.ancak c sınıfında müdürün oğlu var ve bütün kaliteli branş öğretmenleri(kalite yanlış anlaşılmasın,okulda eski becerikli ve gayretli hepimizin iyi öğretmen dediği öğretmenler)bu sınıfa tahsis edilmiş.a ve b şubelerine ise yeni atanan yada ilçede pekde başarılı görünmeyen öğretmenler verilmiş.matematik öğretmeninin hamile olduğunu ve yıl ortasında muhtemelen izne ayrılacağını da öğrenince itiraz ettik.bunun yerine başka bir yeni atanan a ve b şubesine alındı ve c nin ki yine aynı kaldı.bunun üzerine de bütün 6. sınıflara son dakikada toplantı yapılacağı duyurularak bir kaç kişiyi toplayıp müdürün kibarca aba altından sopa göstermesi gösterisi sunuldu.toplantıda müdürün sözleri beni çok kırdı..öğretmen dağıtımınında öğrenci dağıtımınında salahiyetinde olduğu,beğenmeyenin özel okula gönderebileceği,kimsenin arkadaşım orda kankam burda demeye hakkı olmadığı,öğretmen beğenmeme gibi bir lüksümüzün olmadığı hamileliği fiziksel olarak belli olmayan birinin hamileliğini biliyor olmamızın gülünçlüğünü anlattı.çocuğum başarılı bir çocuk olduğu ve başarısının düşmesi endişesi beni bitiriyor.eğitimci eşi olduğum içinde hemen bir şikayette bulunmak istemiyorum.burda benim yapabileceğim birşey varmı,varsa ne yapmalıyım.bimeri arayıp resmi şikayetimi bildirmelimiyim.bilen arkadaşların yorumunu bekliyorum lütfen..
    İçiniz rahat olsun!

Bu konuyla ilgili okul yönetimiyle inatlaşmanıza inanın hiç gerek yok. Bu nâhoş durumun devam etmesinin size ve çocuğunuza kazandıracağı olumlu herhangi bir sonuç olamaz.

Bırakın çocuk şuanki sınıfında devam etsin. Okul idarecileri hiçbir çocuğa ya da kimi çocuklara hiçbir konuda (ders dağıtımı, öğretmen seçimi vs. vs.) ayrımcılık yapamaz; kaldı ki böyle bir tavır/ yaklaşım yasa ve yönetmeliklere aykırıdır. Okul idarecileri emin olun tüm çocukları geleceğimizin teminatı olarak görür ve tüm eğitim planlamalarını, çalışmalarını bu doğrultuda yapar. İstistanalar kaideyi bozmaz.

Herşeye rağmen okul idarecilerinin tavır, yaklaşım ve uygulamalarında yasa ve yönetmeliklere ters hareket ettiklerinden eminseniz; okulun bağlı bulunduğu Milli Eğitim Müdürlüğüne rahatsızlıklarınızı belirten bir dilekçe verebilirsiniz. Eğer dilekçeniz usulüne uygun olarak yazılmışsa 30 gün içerisinde (olumlu ya da olumsuz) bir cevap verilmek zorundadır.

Nihai sonuç: Büyük bir olasılıkla belirttiğiniz konu ile ilgili tatmin edici bir tavır göremeyeceksiniz; gereksiz yere hem vaktinizi hem erjinizi harcamış olacaksınız. Ayrıca okul ve öğretmenler nazarında da sevimsiz bir konuma düşeceksiniz.
    .

enesinannesi Misafir

Cevap: okul müdürünün adaletsizlik yaptığını düşünüyorum

cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.
    bizde vazgeçmeyi düşünüyorduk fakat bütün ilçede oğluna özel sınıf hazırladı diye konu olmuş.eşim de meslektaşını kötü bir duruma sokmamak adına şikayet etmek istemiyor ama umarım bizim dışımızda birileri şikayet eder. bizim çevremizde hep eğitimci arkadaşlarımız olduğu için öğretmenin eksiğini giderebileceğiz ama hiç imkanı olmayan başarılı gariban çocukların önü bir anlamda kesilmiş olacak..Allah müdür beyin yaptığını umuyorum yanına bırakmaz.
    .