Sponsorlu Bağlantılar
Toplam 1 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 1 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Tören Konuşması

2012-2013 Eğitim-Öğretim Yılı Tören Konuşması

Sayın okul müdürüm, değerli öğretmen arkadaşlarım, değerli veliler ve sevgili öğrenciler!

Hepiniz Hoş Geldiniz!

Yeni bir başlangıç anını yaşıyoruz.

Okulumuzun kurallarının hatırlatılmasıyla ilgili benden bir konuşma yapmam istendiğinde önce itiraz ettim. çünkü biliyordum ki hepiniz daha ilkokul birinci sınıftan itibaren bu kuralların ne olduğuna dair çok nutuklar dinlediniz. Sizler de çok iyi biliyorsunuz ki hayatın her alanında trafikte, sosyal ve kamusal ilişkilerde yaşadığımız kötü tecrübeler; kuralları bilmediğimiz için değil, onları içselleştirip uygulamadığımız için yaşanıyor.

İnsan ne düşürse ve ne isterse emin olun onu yaşıyor. Şans bana göre, karşımıza çıkan fırsatları görebilme ve onları değerlendirebilme becerisidir. Her yeni başlangıcı bir fırsat ve şans olarak görüp onu en iyi şekilde değerlendirmek lazım.

Hayatımızın rotasının çizilmesinde ailemiz, çevremiz ve öğretmenlerimiz elbette çok etkili.

Siz çevrenizi, çevrenizde inanın sizin hayatınızın rotasını belirleyecek. Ama bu rotanın çizilmesinde asıl büyük irade sizde. Siz isterseniz olacak ya da olmayacak.

Daima kişiliğimize, kapasitemize uygun gerçekleştirilebilir hedeflerimiz olacak. Hedefi olmayan inanların rüzgârın önünde savrulan toz zerresinden farkı yoktur. Peki, o belirlediğimiz hedeflere nasıl ulaşağız, nasıl başarılı olacağız? Bunun gizli bir formülü yok: Önce o hedefe inanacağız; sonrası disiplinli, düzenli, planlı ve programlı çalışmak bize başarıyı getirecek.

Sevgili öğrenciler!

Zekânız, beceri düzeyleriniz ne olursa olsun inanın tek tek hepiniz çok değerlisiniz. Kendinize inanın ve güvenin; güveni, bütün sıfırların başındaki "bir" gibi düşününün; o "bir"i kaldırdığımızda sıfırların sayısının hiçbir anlamı yoktur.

2012-2013 eğitim-öğretim yılının hepimiz için başarılarla dolu bir yıl olmasını diliyor, hepinize tekrar hoş geldiniz diyorum.
    .