Sponsorlu Bağlantılar
+ Konuya Cevap Yaz
Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    Kayıtsız Üye Misafir

Dil ve anlatım dersi ortalama yükseltme-sorumluluk sınavı hakkında

Arkadaşlar ve öğretmenlerim kaldı şurda 3 günüm. Hep bir sorun oldu, hep bir nedenden dolayı çalışmam ertelendi. Son günlerde öyle çok misafir var ki, odama gürültü geliyor vesaire vesaire odam zaten çok sıcak adana 51 derece şuan biliyorsunuz. Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım .

10 Sınıf öğrencisiyim. 10.Sınıfın dil anlatım ortalama yükseltmesine giricem. Kız arkadaşım var ve çok bağlıyız okul dışında ailesi yüzünden görüşmemiz çok kısıtlı. Gelecek sene geçemezsem halim harap olur , eğitim hayatım açısındanda öyle, okula gitmem :( Şunuda söylemek istiyorum sinir hastasıyım ve çeşitli ilaçlar kullanıyorum takıntı hastalığım hatsafhada. Çalışma masamda toz görsem gözüme takılır , temizlerim sonra düşünürüm bu toz niye burdaydı hep böyle şeyler oluyor diyerek çalışmayı bırakıyorum o sinirle. Kavga etmiş gibi bir sinir hali alıyor. Son gün stresi birde. Çalışmam hep bu gibi nedenlerden yarım kalıyordu.

ÖZET GEÇMEK GEREKİRSE ;

Şu 3 günde 45 puan alabilmem için nerelere çalışmamı önerirsiniz? Dil anlatım öğretmenlerimden yardım bekliyorum. Hedefim 45 ve üstü tabiki, anlatım bozuklukları ve anlatım türlerine odaklandım ben. Diğerlerine hiç bakmadım, sizce doğru mu yapıyorum. Lütfen bir yardım edin. Nelere çalışayım :(

Cevap: Dil ve anlatım dersi sorumluluk sınavı hakkında

Alıntı Kayıtsız Üye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ve öğretmenlerim kaldı şurda 3 günüm. Hep bir sorun oldu, hep bir nedenden dolayı çalışmam ertelendi. Son günlerde öyle çok misafir var ki, odama gürültü geliyor vesaire vesaire odam zaten çok sıcak adana 51 derece şuan biliyorsunuz. Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım .

10 Sınıf öğrencisiyim. 10.Sınıfın dil anlatım ortalama yükseltmesine giricem. Kız arkadaşım var ve çok bağlıyız okul dışında ailesi yüzünden görüşmemiz çok kısıtlı. Gelecek sene geçemezsem halim harap olur , eğitim hayatım açısındanda öyle, okula gitmem :( Şunuda söylemek istiyorum sinir hastasıyım ve çeşitli ilaçlar kullanıyorum takıntı hastalığım hatsafhada. Çalışma masamda toz görsem gözüme takılır , temizlerim sonra düşünürüm bu toz niye burdaydı hep böyle şeyler oluyor diyerek çalışmayı bırakıyorum o sinirle. Kavga etmiş gibi bir sinir hali alıyor. Son gün stresi birde. Çalışmam hep bu gibi nedenlerden yarım kalıyordu.

ÖZET GEÇMEK GEREKİRSE ;

Şu 3 günde 45 puan alabilmem için nerelere çalışmamı önerirsiniz? Dil anlatım öğretmenlerimden yardım bekliyorum. Hedefim 45 ve üstü tabiki, anlatım bozuklukları ve anlatım türlerine odaklandım ben. Diğerlerine hiç bakmadım, sizce doğru mu yapıyorum. Lütfen bir yardım edin. Nelere çalışayım :(
    Öncelikle internet üzerinde 10. sınıf Dil ve Anlatım dersi ile ilgili Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenlerinin hazırladığı tüm yazılı sınav sorularını indirin o sorulara cevap verebilecek hale geldiğinizde gireceğiniz sınavda sorun olacağını sanmıyorum.

turkedebiyati.org içersinde 10. sınıf Dil ve Anlatım dersi ile ilgili tüm konulara bakınız. 10. sınıf Dil ve Anlatım dersi Video ders anlatımları da turkedebiyati.org içerisinde mevcut. Öğretmenin yazdırdığı tüm konulara çalışınız. Sondan başa doğru tüm konuları tekrar ediniz.

Aysen16 Misafir

Cevap: Dil ve anlatım dersi sorumluluk sınavı hakkında

refresh arkadaşım doğru söylüyor ilk olarak internetteki geçmişten kalan sorumluluk sınav sorularına cevaplandırarak başlayabilirsn. anlatım bozukluğundan 1 en fazla 2 soru çıkar en önemli konular kelime türleri. yapısına göre türler falan. zarf sıfat zamir basit türemiş bunlara çok çalış ve sunum panel gibi konuları iyi ezberle 45 i rahatlıkla alırsın. zaten sorumluluk sınavından çok korkma genellikle yazılılardan daha kolay sorarlar. inşallah herşey gönlünce olur :) bende giricem bu sene sorumlulga çok çalıştım inşllh başarırım